Podporujeme

Veľká cena Piešťan 2018

Od piatka 6.7. do nedele 8.7.2017 sa opäť na letisku uskutočnili motocyklové preteky Veľká cena Piešťan

Na akcii sme zabezpečovali kompletné pokrytie wifi sieťou pre

• jazdcov v depách,
  • VIP stan,
  • hudobníkov na a v zákulisí stage,
  • novínárov v oddelení PRESS,
  • organizátorov podujatia.

Práve tento rok bol jubilejný. Pred šesťdesiatimi rokmi 13. 6. 1958 sa konal 1. ročník medzinárodných pretekov Cena Slovenska, v ktorých zvíťazil budúci majster sveta Gary Hocking z Rodézie (Zimbabwe).

Medzi prihlásenými jazdcami bol i minuloročný víťaza triedy nad 600cc, trojnásobný šampión medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship, český pretekár Michal Prášek ďalej Miroslav „Laki“ Slobode a mnohých ďalších. Za domáci motoklub súťažili i prekvapivý víťaz šesťstoviek v Kopčanoch, v podstate nováčik, Tomáš Tóth. Tomáš je úspešný stuntrider a čerstvý držiteľ slovenského rekordu v jazde na prednom kolese.

Program pretekov bol rozdelený do troch dní. V prvý deň, v piatok 6.7. popoludní sa konali voľné tréningy. Podvečerné hodiny boli vyhradené každoročnej promo akcii, ktorá prebiehala na námestí v centre mesta Piešťany. Zúčastnili sa na nej vybraní pretekári so svojimi motocyklami a doprovodmi, vozidlá Safety car, pozvané boli tiež rôzne osobnosti motošportu.

V sobotu 7. 7. nasledovali merané tréningy a v nedeľu hlavné preteky. V nedeľu 8.7. nasledovali preteky všetkých vypísaných tried, ktorých je dohromady 13.