Aktuality

Spotify malo včera hodinový výpadok

Asi väčšina používateľov hudobnej služby Spotify si včera všimla jej výpadku a nemožnosti prehrávať hudobné skladby. Výpadok začal okolo druhej hodiny poobede a trval zhruba hodinu. O tom, čo bolo jeho príčinou informoval portál TheVerge.

Za výpadkom malo byť vypršanie platnosti TLS certifikácie

Hlavným problémom pre používateľov bolo včera to, že  po spustení ľubovolnej piesne sa jej prehrávanie po pár sekundách pozastavilo. V prehrávači  následne vyskočila chybová hláška, že aktuálnu skladbu nemožno prehrať. Služba reagovala vyjadrením, že o niektorých problémoch je vie a kontroluje ich. Ani dnes ale švédská spoločnosť Spotify AB oficiálne nepotvrdila, čo bolo príčinou poruchy. Inžinier internetovej spoločnosti Cloudflare Louis Poinsignon ale odhalil, že službe včera vypršala platnosť TLS certifikácie.

Looks like @Spotify forgot to renew their TLS certificate :( *.wg.spotify.com #ssl#certhttps://t.co/wclmzVMpTJpic.twitter.com/rRzFHPeuEE
— Louis Poinsignon (@lpoinsig) August 19, 2020

Po jej obnovení sa malo všetko vrátiť do normálu. Pre službu sú takéto výpadky na platforme Android celkom zriedkavé. Naposledy mala aplikácia podobné problémy v júli na zariadeniach spoločnosti Apple kvôli chybe v Facebook iOS SDK.

< Späť