Aktuality

Internet je vyťažený viac než cez Vianoce

Množstvo ľudí zostáva pre koronavírus doma, pracujú z domu, deti sa momentálne učia online a taktiež sa viac hrajú. Spôsobuje to, že sieť je momentálne viac vyťažená ako inokedy cez vianočné sviatky.

Facebook a Instagram v rámci Európy znížili kvalitu videí, čo by malo poskytovateľom internetového pripojenia pomôcť zvládnuť situáciu a užívatelia by to nemali výraznejšie zaregistrovať na kvalite obrazu. Podobne postupoval Youtube i ďalší poskytovatelia služieb na internete.

Sieť chceminternet.sk je tiež viac vyťažená ako obvykle. Nespôsobilo nám to však našťastie žiadne problémy, napriek tomu, že náš aktuálny priemerný dátový tok je 1,41 Gb za sekundu. Prenesených je teda každú sekundu prenesú približne 180 MB dát. Za deň to predstavuje 15228 GB údajov. Ak by sme to chceli vyjadriť napríklad počtom DVD s kapacitou 4,7 GB bolo by ich 3240,“ približuje Tomáš Niščák z chceminternet.sk. Pre zaujímavosť, v prípade, že by na týchto DVD boli 120 minútové filmy, ich pozretie by trvalo 6480 hodín, teda 270 dní.

< Späť