Aktuality

Gigantická hostingová spoločnosť má výpadok, množstvo webov nejde

Francúzska spoločnosť OVH, veľká európska hostingová spoločnosť, dnes ráno zaznamenáva vážny výpadok svojej infraštruktúry.

Výpadok sa týka veľkého dátového centra v Štrasburgu, ktoré má kapacitu 140 tisíc serverov a určené je práve pre región strednej Európy. OVH poskytuje webhosting, hosting serverov aj prenájom virtuálnych serverov. Nakoľko sú služby OVH využívané slovenskými webmi nie je jasné, výpadok ale zaznamenávajú mnohé zahraničné weby. Výpadok je evidentne podľa informácií zakladateľa Octava Klabeho spôsobený výpadkom dodávok elektrickej energie, keď vypadli dve 20 kV linky. Podľa dostupných informácií mal začať niečo po 7:30.

Prečo automaticky nenabehli všetky záložné generátory nie je jasné, po deviatej Klaba informoval o snahe naštartovať generátory pre dve sekcie dátového centra.

 

V Európe má OVH ešte dve veľké dátové centrá, podobne veľké v Roubaix a ešte výrazne väčšie v Gravelines s kapacitou 400 tisíc serverov. V Severnej Amerike má dátové centrum v Beauharnois s kapacitou 360 tisíc serverov a celkovo má po svete dvadsať dátových centier. Dnešný výpadok sa podľa informácií zakladateľa zo zatiaľ nevyjasnených dôvodov dotkol zrejme aj dátového centra v Roubaix, keď podľa informácií okolo pol desiatej mali byť v tomto centre zase problémy s konektivitou a všetky 100-gigabitové linky do európskych uzlov majú byť nefunkčné.

Zdroj: DSL.sk

< Späť